Jak olejować włosy olejkiem kukurydzianym?
Dla niektórych dziewczyn pielęgnacja włosów może okazać się istnym utrapieniem. Nie dość, że trzeba dobrać odpowiednie kosmetyki (a dodajmy, że czasami są to drogie kosmetyki), umiejętnie z nich korzystać, to na dodatek trzeba być systematycznym. Niestety, uroda kosztuje. Ale czy z włosami musi być podobnie? Przecież i tak co kilka dni myjesz głowę szamponem i nakładasz jakąś odżywkę – inaczej o włosy nie da się po prostu dbać. A co by się stało, gdybyś jeden dzień lub jego część poświęciła na dokładną pielęgnację skalpu?
Pielęgnacja włosów i skóry głowy nie musi być taka straszna. Wystarczy, że przed myciem zrobisz olejowanie włosów. Na czym polega ten zabieg? Nie ma chyba prostszego sposobu, aby zadbać o włosy i skórę głowy. Na pasemka nałóż wybrany przez ciebie olejek kosmetyczny, np. olejek kukurydziany. Ilość użytego produktu będzie uzależniona od długości i przesuszenia włosów oraz podrażnień skóry głowy. Po upływie około godziny włosy myje się dokładnie szamponem, który nie zawiera drażniących środków (SLS lub SLES). Ot, i cała filozofia pielęgnacji skóry głowy i włosów.
Jakie korzyści możesz mieć z olejowania włosów kukurydzianym olejkiem? Po pierwsze, odżywienie. Olejek kukurydziany jest bogaty w wiele witamin i minerałów, które zapewnią nam kompleksową pielęgnację zarówno włosów, jak i skóry głowy. Produkt zawiera bowiem witaminy A, C i K, wapń, magnez, potas, jod oraz nasycone kwasy tłuszczowe. Po drugie, regenerację. Olejek kukurydziany łagodzi podrażnienia skóry głowy, przyspiesza odnowę komórkową i odbudowuje uszkodzone pasemka. Po trzecie, wzmocnienie. Olejek kukurydziany sprawia, że włosy i cebulki włosowe są mocniejsze, mniej podatne na wypadanie i zniszczenia mechaniczne lub chemiczne. I po czwarte, ogólną poprawę kondycji. Olejek kukurydziany przyspiesza krążenie krwi i pomaga w walce z łupieżem.
Co o olejku kukurydzianym wiedzieć jeszcze powinnaś? Olejek kukurydziany pozyskiwany jest poprzez tłoczenie na zimno; nie powinien być poddawany rafinacji. Naturalny produkt ma pomarańczową lub czerwoną barwę, a olejek oczyszczony – żółty kolor. Jest olejem schnącym, co oznacza, że w kontakcie ze światłem lub wilgocią utlenia się. Jeżeli zależy nam na tym, aby olejek kukurydziany posłużył nam jak najdłużej, powinnyśmy go przechowywać według określonych zaleceń. Butelkę należy umieścić w zacienionym i suchym miejscu. Podczas aplikacji uważaj, aby olejek kukurydziany nie zabrudził twoich ubrań lub skóry twarzy. Produkt dostępny jest w hipermarketach (jako olej spożywczy), sklepach z ekologiczną żywnością i w Internecie.